BİZ KİMİZ?

1987 Yılında Bartın Yeni Sanayi sitesinde Selahattin Kalaycı tarafından kurulan SELKO ATEŞ TUĞLA, başlangıçta sadece izolasyon tuğlaları ve harçlarının üretimini yapmaktaydı. Kısa süre içinde gelen talepler doğrultusunda üretimine şömine barbekü, ekmek fırınları, bacalarda ve kazanlarda kullanılan şamot ateş tuğlaları ve harçlarını da eklemiştir. Bu ürünlerin satışı için ülke çapında geniş bayi ağı oluşturmuştur.

1993 Yılında Anonim Şirket olan firmamız, kaliteyi ön planda tutmak amacıyla öncelikle kimya ve fizik laboratuvarlarını kurmuş, ürün çeşitliliğini arttırmış ve bununla beraber ürünlerinin kalitesini de TSE ile belgelendirmiştir. Artık firmamız daha çok kalemde üretim yaparak sanayi kuruluşlarının da tedarikçisi olmaya başlamıştır.
Artan talepler doğrultusunda kuruluştaki yerine sığamaz hale gelen firmamız 2003 yılında Bartın Organize Sanayi Bölgesindeki bugünkü yerine taşınmıştır.

Yeni yerimize geçişle birlikte çok kısa sürede artan üretim kapasitemizin yanında; kurduğumuz modern laboratuvarlarımızla kalitemizin sürekliliğini sağlayarak, AR-GE çalışmalarımızla ürün çeşitliliğimizi arttırarak, bununla beraber oluşturduğumuz TSE ISO 9001 belgeli kalite yönetim sistemimizle birçok sanayi kuruluşunun tercihi haline geldik.

35. yılını kutlayan SELKO ATEŞ TUĞLA bugün tecrübesiyle, deneyimli kadrosuyla, 20.000 Ton/Yıl kapasitesi ile Alümina Silikat Esaslı şekilli ve şekilsiz her türlü Refrakter malzemeyi üretmekte ve başta Demir Çelik ve Metalürji olmak üzere Çimento, Kireç, Tuğla Kiremit, Cam, Kimya, Gıda Sanayi, Orman Ürünleri, Tekstil, Geri Dönüşüm, Enerji Santralleri, Petrokimya Rafinerileri gibi yurt içi ve yurt dışında birçok sektöre hizmet vermektedir.

Büyüme hedefimiz doğrultusunda genişleme yoluna giderek yaklaşık 20.000 m2 olan kurulu alanımızı 60.000 m2’ye çıkartarak kapasite artırımı ve yeni yatırımlarla ilgili çalışmalara başladık.

M. Kemal Atatürk’ün “Her Fabrika Bir Kaledir” sözünü ilke edinip, bu amaç doğrultusunda bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı vermek üzere yolumuza devam ediyoruz.

Kalite ve markamıza olan güveni daima kazancın önünde tutan anlayışımızla, ve siz değerli iş ortaklarımızın desteğiyle nice 35 yıl birlikte olmak dileğiyle.

Para kazanmayı ikinci planda tutarak, hiçbir koşulda ürün ve hizmet kalitesinden ödün vermeksizin, müşteri talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılamak. Müşterilerimizle güçlü iletişimler kurarak, aramızda kalıcı bağlar oluşturmak ve müşteri sadakati sağlamak.

MİSYON

VİZYON

Kaliteli ürün ve hizmetleriyle, sürekli gelişimiyle, çevreye ve rakip firmalara saygısıyla Türkiye’nin güvenilir ve saygın kuruluşu olmak.

Kalite Belgeleri