SELKO ATEŞ TUĞLA Olarak Büyük Bir Aileyiz

 • 1987

  Bartın Yeni Sanayi Sitesinde Selahattin Kalaycı tarafından, SELKO ATEŞ TUĞLA FABRİKASI olarak kurulan firmamız , başlangıçta sadece izolasyon tuğlalarının üretimini yapmaktaydı.
  8 kişi ile ve 600 Ton/yıl tuğla ile başlayan yolculuğumuz, birkaç yıl içerisinde gelen taleplerle beraber çalışan sayısını da arttırarak izole tuğlalarının yanında genel hizmetlerde kullanılan şamot tuğlaları ve harçlarının da üretimlerine başlanmasıyla devam etti.
 • 1993

  SELKO ATEŞ TUĞLA kısa süre içerisinde kaliteli ve güvenilir ürünleriyle yoğun talep görmeye başladı ve her geçen gün ürün çeşitliliğini ve kapasitesini arttırarak kısa süre içerisinde 20 kişi, 1500 Ton/yıl kapasitesine ulaştı. 1993 yılında Selahattin Kalaycı başkanlığında anonim Şirket oldu.
 • 1993-2003

  SELKO ATEŞ TUĞLA 1995 yılında Fizik ve Kimya laboratuvarı kurarak hem ürün kalitelerinin standart hale gelmesini sağladı hem de ARGE çalışmalarına başladı. Ayrıca kuruluşundaki eski tip kamara fırının yerine modern Tünel Fırın inşa edildi. Bununla beraber Selahattin Kalaycı projeli tamamen yerli daha güçlü hidrolik presler, modern ve kapasiteli mikserler, kırıcılar yapılarak tesisin kapasitesi arttırıldı.

  Bu iyileştirmelerle SELKO ATEŞ TUĞLA 2003 yıllında 45 kişi istihdam ederek, 6000 Ton/Yıl refrakter malzeme üretir duruma geldi.

  SELKO ATEŞ TUĞLA Kaliteli ve güvenilir ürünlerini TSE belgesiyle de belgelendirdi. Yine bu yıllarda başta İSDEMİR, KARDEMİR, ERDEMİR olmak üzere, ETİ Alüminyum, MKE gibi ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarına tedarikçi olarak hizmet vermeye başlandı.
 • 2003-2017

  SELKO ATEŞ TUĞLA artık eski yerine sığamaz duruma gelmişti ve 2000 yılından itibaren şirket yönetimi daha büyük alana kurulu, daha büyük kapasiteli bir fabrika kurma kararı verdi.
  Ve 2003 yılında Bartın Organize Sanayi bölgesindeki 7000 m2’si kapalı olmak üzere yaklaşık 20.000 m2 alana kurulu bu günkü modern tesisine kavuştu.
  Kalite, Güven ve verdiğimiz sözü daima kazancın önünde tutan anlayışımızla, 2003 yılından itibaren yine büyümeğe devam ettik. Ürün çeşitliliğimizi ve sektör çeşitliliğimizi her geçen sürede arttırarak, çok sayıda kuruluşun tercih ettiği bir tedarikçi haline geldik.

  2006 yılında TSE tarafından ISO 9001 Kalite yönetim sistemi ile belgelendirildik.
 • 2018

  Bu gün SELKO ATEŞ TUĞLA daha tecrübeli ve bilgili teknik personeliyle, tamamı Selahattin Kalaycı imzalı tamamen yerli ve daha güçlü Presleriyle, modern makine ve ekipmanlarıyla, modern otomatik kontrollü tünel fırınlarıyla, modern laboratuvarlarıyla ve 85 çalışanı ile 13000 Ton/yıl Tuğla, 5000 Ton/yıl harç olmak üzere toplam 18000 Ton/yıl refrakter malzeme kapasitesine sahiptir.
  Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi her fabrika bir kaledir sözünü ilke edinip, bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasında bir nefer olmak en büyük hedefimizdir.

  Kalite, Güven ve verdiğimiz sözü daima kazancın önünde tutan anlayışımızla, siz müşterilerimizin bize olan güveni ve desteğiyle nice 30 yıllar birlikte olmak dileğiyle….
 • Adres

  Yanaz Köyü Organize Sanayi Bölgesi Cumhuriyet Cad. No:2 Bartın/TURKEY

 • Telefon - Fax

  0 378 266 10 60

  0 378 266 20 66

 • Genel E-posta

  info@selko.com.tr

 • Web sayfamız

  www.selko.com.tr